Jakie barwy kupić do toalety?

Według chińskiej filozofii wystroju i projektowaniu wnętrz, łazienka stanowi nadrzędny, decydujący punkt mieszkania. Zasady feng shui w łazience to woda, która ma specjalne znaczenia – warunkuje sukces, zdrowie, karierę, symbolizuje płodność i oczyszczenie. W związku z tym, urządzając w swoim domu łazienkę, warto poznać się z tym zasadami, gdyż małym nakładem finansowym można w ten sposób wykreować miejsce wypełnione zgodą i bezpieczeństwem.

wyposażenie łazienki, lazienkaplus

Główna zasada feng shui w łazience mówi o utrzymaniu w pomieszczeniu czystości i ładu.

Czy nie jesteś w stanie się oderwać od tego postu? To dla nas niebywale miła wieść – zatem kontynuuj przeglądanie (www.effector.com.pl/pl/szczotkowanie/) na następnej witrynie.

W praktyce oznacza to regularne sprzątanie łazienki a także usunięcie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Zgodnie z feng shui rozmaite akcesoria, a w tym kosmetyki, szczotki, grzebienie, przyrządy elektryczne, takie jak suszarka bądź lokówka pozostawione w dostrzegalnym miejscu utrudniają przepływ energii, co niekorzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie.

Jeśli chcesz zgłębić więcej informacji na opisywane zagadnienie – odwiedź (http://archiwizja.eu/) wszystko, co Cię ciekawi na ten temat.

Następna ważna zasada, którą łatwo wprowadzić w egzystowanie, to funkcjonalizm.

Zgodnie z feng shui winniśmy pozbywać się wszelkich zużytych lub uszkodzonych sprzętów. Przedmioty, które już nie spełniają swojej funkcji, a więc zepsute suszarki, puste opakowania po kosmetykachczy też środkach czystości, powinniśmy jak najszybciej wyeliminować z naszej przestrzeni, ich obecność przypomina nam bowiem o niezałatwionych sprawach czy też przykrych okolicznościach, tym samym oddziałując ujemnie na nasz nastrój. Najlepszym miejscem na łazienkę jest północna bądź tylna część domu, stosunkowo w oddali od centrum jak również najlepiej oddalona od pomieszczenia dziennego. Inaczej mówiąc, musi to być pomieszczenie umiejscowione najdalej od miejsc, w których na ogół przebywamy. Kiedy również mamy taką alternatywę, warto zatroszczyć się o to, aby łazienka znalazła się w innym miejscu niżeli w sąsiedztwie sypialni, oraz kuchni (więcej informacji znajdziesz tu). Jeśli chodzi o kolory w łazience to według zasady feng shui powinna być utrzymana w kolorach pastelowych. Korzystny klimat tworzą kolory takie jak, np. jasne odcienie pomarańczy oraz błękitów, beżu, zieleni lub brązu.

Szczególnie zaleca się, aby dominowały barwy słońca. Kolory w łazience podobnie ścian, jak i detali powinno się dobierać w zależności od uwielbianej energii. Każdemu żywiołowi odpowiada albowiem inna paleta kolorystyczna. Barwy poprawnie dobrane do domowników zapewnią im poczucie relaksu i uspokojenia.