Jesion jako właściwa opcja dla drogiego drewna dębowego

Jeśli jesteś na rozdziale konstrukcji domu, być może zastanawiasz się którego rodzaju schody będą w nim zamontowane. W grę potrafią wchodzić schody żelbetowe bądź drewniane. Typując te w większym stopniu naturalne, musisz zdecydować się jeszcze na faktyczny gatunek drzewa.

Dla osoby zainteresowanej tym tematem, przy wyborze określonych schodów ważne mogą być wszelakie powody.

Jeśli masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na omawiany wątek, to przejrzyj nowy materiał, który z pewnością będzie dla Ciebie bardzo ciekawy.

Przykładowo w palecie firm konstrukcyjnych mogą znajdować się schody jesionowe, jakie korzystniej nadają się do wnętrz jasnych. Można by je oczywiście pomalować lakierobejcą na ciemniejszy kolor. Nie bez znaczenia winien dla persony decydującej być fakt, że schody jesionowe są mniej kosztowne od dębowych, chociaż także ze względu na własną twardość mogą bez kłopotu zachowywać swoje właściwości nawet poprzez kilkadziesiąt wiosen.

kominki

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
wytrzymałość

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelakie schody drewniane, niezależnie od prawdziwego typu drzewa uważać należy za mechanizmy znacznie bardziej ekologiczne. Schody drewniane potrzebują co prawda trochę odmiennego stanowiska niż schody żelbetowe (w odróżnieniu od schodków żelbetowych, których można wykorzystywać od razu, schody drewniane (zobacz schody spiralne drewniane) montowane mogą być na końcu prac budowlanych), ale nic nie zrekompensuje pewności posiadania w swoim lokalu schodów drewnianych, zatem stworzonych z materiałów drewnianych, naturalnych i ekologicznych.
Schody z jesionu stanowią alternatywę dla schodków dębowych. Schody z jesionu są jednak zazwyczaj znacznie mniej kosztowne a jednocześnie mają analogiczne cechy, również pod względem jakości oraz trwałości finalnego produktu.

Więcej na

Jesion jest drzewem, które mogłoby przetrwać nawet kilkaset wiosen. Mieć w pamięci należałoby również, że ciemniejszy jesion jest o wiele trwalszy niżeli o wiele w wyższej cenie dąb.