Czemu wolimy nabyć aniżeli wynająć mieszkanie?

W Polsce dominuje opinia, że mieszkanko ma być własne, zaś wynajem to konieczność na czas przejściowy między wyprowadzką od rodziców, a kupnem własnego lokum.

Próby przemiany poglądów w tej kwestii są niczym orka na ugorze, choć przykład majętnego społeczeństwa aprobującego model wynajmu, mamy tuż za miedzą – w Niemczech w czynszówkach zamieszkuje 54 proc. osób. Sytuację w naszym kraju determinuje także duży niedostatek apartamentów oceniany na około 1,5 mln kwater.

Przechodząc do meritum kwestii – ta proponowana strona www (http://www.inter-bis.pl/) przedstawia nieco inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało opracowane w artykule, który w tym momencie widzisz.

W najogromniejszym skrócie oraz w jakimś uproszczeniu – skoro tak dużo gospodarstw domowych nie posiada dojścia do samodzielnego mieszkania, to niewystarczająca musi być też podaż siedzib na wynajem.

Przydatne wyposażenie kuchni

Źródło: kuchenny.com.pl

Wybieramy meble łazienkowe

Autor: Antado
Źródło: Antado
mieszkania - image

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to sporzej osób w naszym kraju sądzi, że korzystna byłaby zmiana proporcji na korzyść wynajmu kwater. Jeżeli idzie o mieszkania na wynajem, na dzień dzisiejszy w naszym kraju nie ma ich wcale bardzo wiele. Dlatego też dużo osób decyduje się na kupno mieszkania. Mnóstwo osób decyduje się na zakup mieszkania ze względu na dopłaty z programu Mieszkania dla Młodych.

Sprawdź śmiało ten odnośnik – opublikowane tu uwagi z www na pewno są dla Ciebie interesujące – dotyczą analogicznej tematyki.

Dopłatę możemy uzyskać wyłącznie przy zakupie inwestycji z pierwotnego rynku, zatem prosto od dewelopera. Apartamentów „z drugiej ręki” program nie obejmuje. W optymistycznym z wariantów dofinansowania pokrywają do dwudziestu procent wartości własnego wkładu. Zaś im większy wkład, tym większa donacja. Prywatne mieszkanko to nie tylko koszta, to również poczucie bezpieczeństwa.

Dla wielu osób duży wydatek, z jakim łączy się nabycie posiadłości, to jednorazowe wydarzenie, coś wyjątkowego. Zarówno najem jak też zakup mieszkania ma przeto swoje pozytywy jak też negatywy.