Jak uzyskać mniejsze roczne wydatki ogrzewania kotłami na węgiel?

Zapewnianie stabilności cieplnej za pomocą węgla czy ekogroszku, to stereotypowe działanie od wielu lat. Należy jednak wiedzieć, że sprawność pieca w dużym stopniu zależy m.

nowoczesna kuchnia

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
in.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zerknij koniecznie pod ten link. Przeczytasz tam artykuły napisane przy pomocy zbliżonej retoryki.

od jakości oraz rodzaju tego opału.

Miotła i szufelka

Autor: Roberto Verzo
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo koszty nagrzewania budynków przy pomocy węgla kamiennego w znacznym stopniu są zależne od wydolności, typu instalacji grzewczej i naturalnie od jakości opału. Te bardziej innowacyjne oraz zautomatyzowane piece mogłyby uzyskiwać sprawność nawet rzędu 80-90 %. Przy stosunkowo niskich cenach takiego paliwa koszty nagrzewania są najniższe. Bardzo istotne jest jednak to, aby wykorzystywać właściwy rodzaj węgla i to najwyższej jakości.

Atrakcyjna informacja? Jeśli tak uważasz, ponadto wejdź na ten link – odnajdziesz znacznie więcej w ofercie, która odnosi się rozpatrywanej tutaj kwestii.

Dla przykładu węgiel ma określony parametr o nazwie wartość opałowa. Jest on inny w przypadku różnorodnych rodzajów węgla. Jest zależny m.in. od konkretnej kopalni czy też tzw. sortymentu, zatem wielkości ziarna (im jest ona drobniejsza, tym gorsza jest wartość opałowa). zakupując węgiel pamiętajmy, że jeśli będzie on lepszej klasy, to coroczne koszty ogrzewania byłyby niższe.

Ponadto będziemy mieli wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych mieszanek do atmosfery. Aktualnie produkowane są przeróżne rodzaje pieców na węgiel, dlatego też musimy zawsze właściwie dobierać odpowiednie paliwo. Rodzaje te są opisane w dokumentacji technicznej pieca.

Oprócz danego rodzaju węgla można oczywiście używać innego typu paliwa, ale wtedy prawdopodobnie piec nie będzie działał optymalnie, co znaczy, że zarówno moc, jak i wydolność pieca będzie mniejsza niż zaprojektowana przez producentów. Warto zatem wykorzystywać najlepszej jakości węgiel.