Rok 2015 – czy to dobry moment do zainwestowania w zakup swojego M?

Zakupienie własnego mieszkania to obecnie zdecydowanie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu zwyczajny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle wysokie, że niezbędne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu hipotecznego, który później spłaca się przez istotną część życia, niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to stosowny moment, aby kupić własne cztery ściany?

Fachowcy zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie znacząco różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, toteż jeśli ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to na pewno bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że ceny mieszkań od dłuższego czasu utrzymują się na stałym poziomie. Dodatkowo, banki łaskawym okiem patrzą na klientów, którzy zamierzają zakupić mieszkanie. Trzeba jednakże pamiętać, że w 2015 roku

nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

wymagane jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kredytowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej sumy mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, którym jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednak osoby mające maksymalnie 35 lat, które planują nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym. Naturalnie, ograniczenia obowiązują także w stosunku do wielkości mieszkania lub jego ceny za metr kwadratowy.

Gdy stwierdzisz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odnośnik do wpisu (https://biuroinwest.pl/oferta/przeglad-roczny-budynku/), który ma fascynujące informacje na opisywany temat – będą one z pewnością interesujące.

Dopuszczalna wielkość jest zależna przede wszystkim od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę bądź partnerów. Z tego względu przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się prężnie rozwijał.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz z serwisu (https://www.dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/)? Jeśli go nie popierasz, to zachęcamy do sprzeciwu. Każda dyskusja jest mile widziana.

Jest to też doskonała wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje także wzrost podaży, wobec tego liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.

Jeżeli planuje się zakup własnego mieszkania naturalnie należy przeanalizować aktualną sytuację ekonomiczną. Jest to zbyt poważna decyzja, by była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 na pewno jest dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z konkretnej inwestycji, tym samym doskonałym rozwiązaniem jest szukać tego rodzaju ofert, gdyż ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym okresie.