Czy mały dom do spore obciążenie finansowe? Czemu warto zastanowić się nad zrealizowaniem takiej inwestycji, gdy chcielibyśmy wyprowadzić się z blokowiska?

Wiele ludzi szuka swojego idealnego miejsca do zamieszkania. Często bowiem to, gdzie obecnie mieszkamy jest zależne od miejsca pracy, do którego chcemy mieć blisko. Często także budżet nie pozwala na to, aby zamieszkać we własnym wymarzonym domku jednorodzinnym, najlepiej w jakimś przyjemnym miejscu pod lasem. Tego typu marzeń na pewno mamy sporo, jednak czy na pewno nie stać nas na te marzenia?

Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary oraz nie porywać się na rzeczy, na które wiemy, iż nie będzie nas stać.

Zaabsorbował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię też ten wiarygodny tekst (https://mtproject.pl/inwestycja/wilkszyn/) – on odwołuje się do opisywanej tematyki.

Mowa o stawianiu ogromnych domów, jakie nie dosyć, iż dużo kosztują jako inwestycja, to także potem są dość drogie gdy chodzi o utrzymanie. Natomiast często gdy myślimy o wyprowadzce z blokowiska, to w pierwszej kolejności zależy nam po prostu na większej prywatności, ciszy jak również własnym kawałku ogrodu, gdzie będzie można spędzać czas na świeżym powietrzu.

Projekt domów

Źródło: pixabay.com

Dlatego ta wizja jest już prostsza do zrealizowania. Bez problemu znajdziemy bardzo rozmaite projekty małych domów, jakie nie wymagają dużej działki, spełnią nasze wymagania, a oprócz tego nie są aż tak kosztowne. Pamiętajmy też, iż w tego typu domu nie będziemy mieć opłat za czynsz co miesiąc, więc ten wydatek nam odpadnie.

Należy powiedzieć, że wiele ludzi decyduje się na swój dom dopiero w średnim wieku, kiedy to dzieci są już odchowane oraz niedługo będą zakładały własne rodziny oraz wyprowadzą się z rodzinnego domu na stałe.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak uważasz, to tak samo wciągające treści przeczytasz również we wpisie (https://archipelag.pl/projekty-domow/z-poddaszem), który jest tu!

W takim wypadku tym bardziej nie potrzebujemy ogromnej przestrzeni. Niewielki dom w zupełności wystarczy.Atutem takiej inwestycji są mniejsze opłaty za ciepło w sezonie grzewczym, mniej przestrzeni do sprzątania.

domek letniskowy

Autor: Gina Paulucci
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając taką inwestycję można w większym stopniu skupić się na rozwiązaniach oszczędzających energię. Obecne innowacyjne rozwiązania w tej kwestii, są na tyle zaawansowane, że powalają stworzyć obiekt niemal samowystarczalny. Trzeba wiedzieć, że na niektóre inwestycje możemy starać się o dofinansowanie, jakie może pomóc nam zmniejszyć koszty.

Jednak przede wszystkim do tego tematu trzeba podejść z dużym spokojem oraz bez pośpiechu. Tego typu budowę bowiem można rozłożyć na lata. Stopniowo odkładać pieniądze na kolejne etapy budowy. W ten sposób nie poczujemy tak obciążenia budżetu, a prace będą szły systematycznie do przodu. Z pewnością jest to lepsze wyjście aniżeli zakładanie, iż nie stać nas na tego typu inwestycję.