Elegancka i odporna elewacja klinkierowa

Asortyment towaru, z którego zostanie wykonana elewacja budynku, to decyzja podejmowana już na etapie pomysłu. Przeważnie, kalkulowane alternatywy, to używanie tynku, lub wykonanie elewacji klinkierowej. Na korzyść cegły przemawiają szczególnie doskonałe atrybuty techniczne.

elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Klinkierowe elewacje uważane są za ogromnie pewne, długotrwałe, niewymagające odnowy, również podnoszące wartość materialną kompletnego domu. Użycie tynku jest rozwiązaniem tańszym w chwili zakupu surowców, jednak wydatki zrównują się, gdy uwzględniona zostanie eksploatacja i konieczność wykonania prac renowacyjnych po kilku latach. Zamiast następnej reperacji otynkowanej ściany, można zdecydować się na zakończenie elewacji klinkierowej. Dokonuje się tego na dwa sposoby

Pierwszym z nich jest dobudowa powłoki zabezpieczającej, w rezultacie czego zdobywa się ścianę trójwarstwową.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę, która opisuje zbliżone tematycznie wątki, też będą zapewne interesujące.

Takie rozwiązanie przyczynia się do polepszenia cech termoizolacyjnych domu, aczkolwiek wymaga należytego przystosowania fundamentów. Drugim rozstrzygnięciem jest wykorzystanie klinkierowych płytek elewacyjnych, które po prostu nakleja się na odpowiednio przyrządzone podłoże.

Kiedy prezentowany wpis będzie przez Ciebie przeczytany, kliknij także na inny pomocny artykuł (http://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/), który zawiera równie absorbujące treści.

Kiedy w planie architektonicznym założono zakończenie fasady tynkowej, dodanie warstwy z cegieł rzadko jest realna. Jako surowiec cechujący się obfitą obfitością, cegła wymaga odpowiednio przygotowywanych podłoży, jakie zniosą obciążenie elewacji klinkierowej. O ile ławy fundamentowe są na tyle obszerne, że

klinkier

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

przynoszą możliwość dołożona warstwy cegieł, to ścianę wolno budować na zastanych już fundamentach. Kiedy wielkość ław nie jest starczająca, realne jest ich rozszerzenie tak, ażeby wykonać podparcie pod mur z cegieł.

Innym sposobem bywa konstrukcja wysokiej jakości elewacji klinkierowej na dodatkowych konsolach ze stali nierdzewnej, jakie przekazują obciążenia elewacji z cegieł bezpośrednio na ścianę konstrukcyjną. Konsole przymocowuje się do ściany głównej nad poziomem gruntu. Należy jednakże mieć na uwadze, że powinny być one wmurowane w odpowiednio znacznie mocny materiał.