Co wybrać jeżeli znudziły Ci się gładkie ściany?

Jeśli opatrzyły nam się gładkie ściany, dekoracyjne tynki i tapety, dobrym pomysłem na odświeżenie wnętrza może okazać się klinkier. To wspaniała ozdoba nie tylko salonu, ale także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. Jeden z najbardziej pożądanych w ostatnich latach materiałów wykończeniowych. Klinkier możemy położyć na całe ściany, lub na wybrane odcinkiDoskonale prezentuje się zarówno w wyszukanych, jak i minimalistycznych projektach.

cegły

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji wykorzystania produktu, możemy wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. W przypadku gdy salon jest połączony z jadalnią, okładzina zaakcentuje wizualnie granice części, w której spożywamy posiłki. Podobny trick zastosować można również w dużych pokojach dziennych, kiedy potrzebujemy oddzielić strefę pracy od miejsca w którym relaksujemy się. Jednak zanim zdecydujemy się na ściany z klinkieru, powinniśmy wziąć pod uwagę wiodącą stylistykę pomieszczenia oraz to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Dobra oferta cegieł klinkierowych – rozwiązania w kategorii klinkier.

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia wiążące się z tą kwestią, to kliknij ten link i sprawdź – na pewno Cię to zainteresuje.

Dodatkową korzyścią ze stosowania cegieł klinkierowych jest ochrona ścian przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami, co jest istotnym atutem w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy lokale. Z uwagi na walory dekoracyjne oraz odporność na znaczne działanie wysokich temperatur, klinkier jest popularnie wykorzystywany przy wykończeniach kominków, dzięki czemu uzyskują charakter nowoczesny i modny. Pokuśmy się na to rozwiązanie a z cała pewnością będziemy zadowoleni z podjętej decyzji.
cegły

Autor: Chilanga Cement
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ klinkier posiada dużo zalet – niepowtarzalny klimat, ponadczasowość i trwałość koloru, znajduje wykorzystanie na fasadach (odwołanie do świetnego forum).

Czy w kontekście opisywanego w tym materiale problemu znajdujesz właściwe odpowiedzi? Jeśli nie, to inne porady zobacz w serwisie, który znajduje się tu.

Dom z klinkieru wyróżnia ponadczasowa elegancja i styl, natomiast stonowana kolorystyka zestawiona ze szlachetnym materiałem sprawia, że niełatwo odróżnić dom sprzed stuleci od tego postawionego współcześnie. Elewacje z tego materiału są nieco droższe od wykonanych z innych materiałów, jednak trwają dumnie przez pokolenia.