Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy może szambo?

Czy warto wkładać pieniążki w przydomową oczyszczalnię ścieków? W jaki sposób to działa? Czy trzeba obawiać się dużych kosztów użytkowania? Doradzamy.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zyskownym zarówno dla naszych portfeli, jak też dla środowiska.

Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Wielu właścicieli posesji, które nie są podłączone do miejskiego systemu kanalizacyjnego frapuje się, czy warto włożyć pieniądze w przydomową oczyszczalnię . Pamiętajmy, że zanieczyszczone ścieki nie mogą być odprowadzane bezpośrednio do wody bądź gruntu, stąd prędzej bądź później staniemy przed decyzją o wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków. typ oczyszczalni uzależniony jest m.in. od norm prawnych, a co najistotniejsze, gruntowych warunków. Dobór najlepszego typu oczyszczalni będzie zależeć m.in. od ilości lokatorów w gospodarstwie domowym, typu gruntu na parceli, wysokości gruntowych wód bądź też wielkości parceli oraz jej ukształtowania. Oczyszczalnia wiąże się z ogromniejszymi, początkowymi wydatkami jej montażu w porównaniu np. do szamba, jednak jest zupełnie darmowa w użytkowaniu.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany tekst, to szybko sprawdź również ten odnośnik – świeża publikacja (http://www.rkstyl.com.pl/artykul/rolety-oknoplast/6/3) też będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

Ekologiczność to jedna z głównych zalet przydomowych oczyszczalni . Oczyszczalnie takie są zupełnie bezpieczne dla środowiska, a zanieczyszczenia nie wydostaną się na zewnątrz oczyszczalni. Faza zdobycia materiałów i instalacji w miejscu docelowym wiąże się z nieco wyższymi kosztami aniżeli w przypadku szamba (www.ajpszamba.pl).

Surowcem z którego częstokroć stworzone są oczyszczalnie jest tzw. płyta polietylenowa. Trzeba jednak dodać, że koszty poniesione na montaż przydomowej oczyszczalni wynagradzają praktycznie zerowe koszty jej eksploatacji.