Jak bezpiecznie nabyć nowiutkie mieszkanie?

Kupno kwatery to nadzwyczaj poważne przedsięwzięcie. Na co zwrócić uwagę selekcjonując nieruchomość na rynku pierwotnym?
Przed realizacją definitywnego wyboru mieszkania, dobrze jest zaznajomić się z planem zagospodarowania przestrzennego otoczeń nieruchomości.

płyty gazowe

Autor: Franke Polska
Może okazać się, że widok z okna na śliczny park za parę lat przesłonią bloki bądź że blok (kliknij tutaj) znajdować się będzie tuż przy Autostradzie. Warto więc sprawdzić jakiego rodzaju inwestycje są zamyślane w następnych latach w najbliższej okolicy. Niezwykle istotnym jest także sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Najodpowiedniej prześLEDzić inwestycje, które do tego czasu zrealizował, a także opinie na jego temat (np. w necie). W szczególności na początkowym etapie inwestycji dobrze także skontrolować, czy deweloper ma prawomocne zezwolenie na budowę. Jeśli nabywca planuje posiłkować się pożyczką hipoteczną, podobnych informacji będzie swoją drogą wymagał bank.

Zastanawiasz się, co inny redaktor wzmiankuje o opisywanym w naszym materiale temacie? Ten wpis z witryny wyjaśni Twe zagwozdki.

O ile interesują cię nowe mieszkania Krzyki, tam szukaj dewelopera.

Zaznajom się z procedurą kredytowania. W razie kwater pozyskiwanych od dewelopera, jeszcze w toku trwania robót budowlanych, kredyt wypłacany będzie w transzach, po skończeniu następnych etapów prac budowlanych. Przed wypłatą następnej części kwoty kredytu bank może chcieć przejrzeć inwestycję, by ocenić zaawansowanie prac. Niekiedy takie wizyty są płatne – jest to koszt od parędziesięciu do kilkuset zł. Przed sygnowaniem ostatecznej umowy podpisuje się umowę przedwstępną. Strony jej obligują się do nawiązania w przyszłości ostatecznej umowy. Musi ona obejmować szczegółowy opis mieszkania jak też budynku, a w razie trwającej nadal budowy zobowiązanie do jej terminowej realizacji. Gdy już następuje upragniona chwila odebrania kluczyków do mieszkania Wrocław centrum (zdecydowanie więcej znajdziesz na www), powinno się trzymać emocje na wodzy. To istotny krótki czas, w jakim wypada stwierdzić, czy deweloper odpowiednio wywiązał się z układów.

Powinno się pomierzyć pomieszczenia, ażeby upewnić się, iż ich nawierzchnia się zgadza a także przetestować instalacje, stolarkę okienną itd. Jakim sposobem odnaleźć nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław? O tym w kolejnym artykule.