Nowoczesny dom – z inteligentną instalacją

Dom przyszłości dla większości to tylko sen, lecz obecnie już dostępne są systemy, zamieniające mieszkanie rodem z planu filmu science-fiction w rzeczywistość.

Dodać warto, że system umożliwia sterowanie wszystkim przy pomocy tylko aplikacji ściągniętej na telefon, bądź również tablet. Teraz sen o inteligentym mieszkaniu może się urzeczywistnić.
Inteligentne mieszkanie jest w stanie zrobić prawie wszystko: . Cóż więc należy wykonać? Wystarczy jedynie wprowadzić do domu odpowiedni system, przy pomocy którego wszelakie urządzenia będą same włączały się, natomiast obiad… po powrocie do domu będzie ugotowany i ciepły czekał w piekarniku. Brzmi niczym sen, ale jest to możliwe. W inteligentnym domu można wszystko, a przy okazji – jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Użytkowanie natomiast – proste i szybkie. Jak to funkcjonuje? Otóż, wystarczą odpowiednie czujniki, do których jest wysyłana informacja i w tym samym czasie dom samoistnie reaguje na podane momenty. W trakcie pożaru – inteligentne mieszkanie jest w stanie odpowiednio zareagować, a także… odstraszyć złodziei, bowiem istnieje możliwość symulacji obecności mieszkańców, w trakcie gdy dom (przejdź do serwisu) będzie przez długi czas pusty.
laboratorium

Autor: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com
Inteligentne instalacje elektryczne umożliwiają również na znaczącą oszczędność prądu. Podczas gdy w domu nie będzie nikogo z mieszkańców – dom – sprawdź te propozycje – samo wyłączy niepotrzebne maszyny.

Kiedy z kolei do mieszkania ktoś wejdzie – światło zapali się za pomocą wychwytujących ruch czujników. Inteligentny system jest w stanie także działać na ogrodzie, a koszt rachunków za gaz i prąd mogą obniżyć się kolejno nawet mniej więcej o 40% lub 15% – .