Parę wskazówek dla budujących swój dom, tych którzy są na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Jeżeli jesteśmy już na etapie wykonywania dachu, na początek powinniśmy pomyśleć o wyborze właściwego pokrycia. Zazwyczaj jest ono podane w projekcie, ale zwykle mamy możliwość dokonania jakiś zmian. Oczywiście odmienny rodzaj materiału bardzo często oznacza zupełnie inne ceny.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podjęliśmy już tą decyzję, najwyższa pora wziąć się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy rzecz jasna skorzystać z rekomendacji znajomych czy ekipy z wcześniejszego etapu budowy. Kolejną opcją jest szukanie przez net. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Dostaniemy w ten sposób listę firm specjalizujących się w tego typu działaniach – łącze. Na pewno głównie będzie interesowała nas cena, należy jednak wziąć pod uwagę pozostałe czynniki.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co z tym się wiąże inne możliwości dopasowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy powie, że jest najlepszy, z tego powodu musimy sprawdzić rekomendacje innych klientów. Dach musi zostać wykonany nie tylko profesjonalnie, ale także tak szybko, jak jest to potrzebne – nie ma nic gorszego niż zwłoki w budowie spowodowane tylko opieszałością ekipy.

Z sukcesem położyliśmy dach, czas na elewacje. Na rynku mamy do wyboru dużo materiałów wykończeniowych, a najzwyklejszy tynk można pomalować właściwie na każdy kolor. Pamiętajmy jednakże, iż elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego budynku, kolorystycznie współgrać z jego otoczeniem oraz dachem. Jeżeli marzą nam się nasycone kolory, trzeba nie zapominać, iż nadają się one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony – już raczej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Również w tym wypadku jeśli szukamy firmy przez net wpisujemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu trzeba wziąć pod uwagę co nam proponuje dana firma. Jest też opcja dla leniwych. Polega to na tym, iż podajemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław oraz dajemy dane kontaktowe do siebie. Wykonujący sam zgłosi się do nas z ofertą – dekarstwo we Wrocławiu. Jeszcze jedna sprawa. Wycena prac powinna być przeprowadzona gratis i nie być związana się z żadnym zobowiązaniem do późniejszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami uzyskać za pomocą kalkulatorów dostępnych w Internecie.