Z jakich powodów urządzenia pneumatyczne stanowią ciekawą alternatywę dla innych rodzajów, wykaz ich podstawowych zalet.

Duża część maszyn, urządzeń i rozmaitych przyrządów potrzebuje jakiegoś zasilania. Aktualnie najczęściej stosowany w tym celu jest prąd elektryczny, duża część sprzętów działa w oparciu o niego. Jednak są obszary, w których dużo lepiej sprawdzać się będą jakieś inne media.

maszyny, hala produkcyjna

Autor: d.s.p
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład technika siłowa oparta jest w dużej mierze o płyny, przez ich wykorzystanie można przesuwać oraz podnosić naprawdę duże ciężary. Dużą rolę w najróżniejszych przemysłowych zastosowaniach ma także sprężone powietrze. Na nim opiera się bowiem następna często używana grupa urządzeń, czyli urządzenia pneumatyczne.

Czy szukasz na stronie dźwigi lublin czegoś niezwykle zajmującego? Namawiamy więc do kolejnego artykułu. Należy tylko kliknąć w podany link.

Wprawdzie nie są one tak powszechnie używane, jak urządzenia elektryczne czy mechaniczne, lecz w niejednym przypadku doskonale się sprawdzają. Tak naprawdę wszystkie wymienione wcześniej technologie uzupełniają się wzajemnie, przez co można w konkretnym zastosowaniu wybrać takie, które najlepiej się sprawdzi. A pneumatyka (dowiedz się) będzie się na przykład dobrze sprawdzała w przemyśle motoryzacyjnym, budownictwie, majsterkowaniu oraz obróbce drewna.

Sprzęt pneumatyczny posiada sporo zalet, dzięki którym w wielu przypadkach jest tak popularny. Przede wszystkim stosuje się w nim powietrze o odpowiednim stopniu sprężenia, jakie jest przecież dostępne wszędzie dookoła w bardzo dużej ilości. Dzięki temu nie trzeba projektować żadnych zaawansowanych linii zwrotnych, ponieważ po zużyciu będzie ono zwyczajnie wypuszczane do atmosfery. Poza tym urządzenia pneumatyczne są znacznie bardziej niezawodne i znacznie bezpieczniejsze od innych typów.

automatyka przemysłowa

Autor: Karen Baijens
Źródło: http://www.flickr.com
Pracować one mogą w bardzo trudnych warunkach, od dużych mrozów po duże upały, a także w warunkach dużej wilgotności powietrza. Za to prosta konstrukcja, niewielka ilość ruchomych części, które szybko się zużywają powodują, że są one bardzo mało podatne na rozmaite awarie.

Przeczytaj koniecznie ten wpis ze strony publikującego analogiczne posty, ponieważ on niewątpliwie również jest warty Twojej uwagi.

Mogą jednocześnie występować w bardzo różnych wymiarach, w zależności od przeznaczenia. Przykładowo przyssawka hydrauliczna w małej wersji stosowana będzie przez majsterkowiczów , a w wersjach przemysłowych na przykład do transportu ciężkich szklanych tafli.