Projekty tanich i ekologicznych domów

Firma projektowa zajmuje się opracowaniem gotowych projektów domów jednorodzinnych, spełniając przy tym różnorodne wymagania klientów. Biuro projektowe stale podąża za trendami i ubogaca ofertę o nowe rozwiązania. Biuro projektowe dba przede wszystkim o solidność zastosowanych rozwiązań, a także o to, aby domy były funkcjonalne, wygodne i tanie w utrzymaniu. Każdy klient jest traktowany indywidualnie i przyjaźnie – może spodziewać się profesjonalnej pomocy zarówno przy wyborze projektu, jak i realizacji swojego nowego domu.

Firma proponuje projekty tanich domów. Do kategorii projektów małych domów, zaliczyć można domy o powierzchni użytkowej do 120 mkw. Jest to powierzchnia ponad dwukrotnie przekraczająca powierzchnię standardowego mieszkania w naszym kraju. Jednocześnie w ostatnich latach porównywalne stały się koszty zakupu mieszkania i budowy niewielkiego domu. Nieporównywalnie większy pozostaje natomiast komfort, jaki daje własny dom. Dlatego inwestycja w mały dom jest obecnie alternatywą dla zakupu mieszkania w bloku czy kamienicy. Mały dom to niewielkie koszty jego budowy oraz utrzymania. mieszkania (projekty domów energooszczędnych) właśnie w sytuacji niewielkich domów znajdują, najodpowiedniejsze warunki do realizacji swoich idei.
Projekt domu

Autor: philcampbell
Źródło: http://www.flickr.com/photos/clanlife/4315136665/

Kolekcja projektów domów średnich ma w ofercie domy o powierzchni od 120 do 150 mkw. Bez wątpienia nie jest to już alternatywa w stosunku do mieszkania, jak w przypadku małych domów, lecz wygodny dom dla kilkuosobowej rodziny. Firma oferuje także projekty tanich domów , o powierzchni użytkowej ponad 150 mkw – zaliczają się one do kolekcji domów dużych. Są wśród nich także projekty budynków rezydencyjnych, których powierzchnia przekracza 300 mkw. https://www.archipelag.pl/projekty-domow/domy-tanie-w-budowie

Firma proponuje również projekty domów energooszczędnych. Domy energooszczędne to nowoczesne domy charakteryzujące się niskim niewielkim energii. Rozkład pomieszczeń w domu energooszczędnym jest tak zaplanowany, by można było używać energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania. By zminimalizować zużycie energii w domach nisko-energetycznych, podobnie jak w domach pasywnych, powszechnie stosuje się kolektory słoneczne. Projekty domów energooszczędnych charakteryzują się prostą i zwartą bryłą budynku, często pozbawioną elementów dekoracyjnych, przez które może uciekać ciepło. Jednakże są to projekty domów niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym i wykończone najnowszymi materiałami bardzo wysokiej jakości. Cechą charakterystyczną, jaką mają domy nisko-energetyczne to najnowocześniejsze, inteligentne oraz energooszczędne instalacje, które zmniejszają koszty ogrzewania domu. Projekty domów energooszczędnych to doskonała propozycja dla inwestorów, którzy cenią najnowsze rozwiązania jak i ekologię.