Przyjmowaniw mieszkania od wykonawcy

Po zakończeniu budowy przychodzi pora na odbiór techniczny zbudowanego dla nas gniazdka. Odkrycie, zanotowanie i obowiązek dewelopera do naprawy odkrytych wad i niedoróbek, uchronią nas przed poniesieniem kolejnych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. W czasie odbioru mieszkania od dewelopera, odbiorca ma prawo poddać próbie zgodność domu z klauzulami, które zostały napisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przebiega Odbiór mieszkania od developeraNależałoby taki odbiór zrealizować rzetelnie, aby wydobyć ewentualne defekty mieszkania, a również niezgodności z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera trzeba i należałoby przyprowadzić zawodowca. Odbiór mieszkania – sprzedam mieszkanie nad morzem – od dewelopera powinno się umówić się w ciągu dnia, jak mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej dostrzec każde niedoskonałości.

W umowie zakupu, zawsze określony jest szczegółowa wielkość mieszkania.

Jeżeli czytany tekst totalnie Cię wciągnął, to zobacz inny pomocny serwis, który także zawiera podobne informacje na prezentowany temat.

Jest to definiowane na podłożu projektu, gdyż mieszkania niejednokrotnie wyprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W czasie przyjęcia technicznego, należałoby precyzyjnie zmierzyć łączny metraż, czy zgadza się z owym napisanym w umowie. Umowa deweloperska częstokroć definiuje też standard wykończenia mieszkania. Wyjścia gorszego gatunku powodują roszczenia ze strony nabywcy o wymianę zgodną z umową, względnie obniżenie ceny lokalu.

Kiedy zaakceptujemy, że budulce spełniają napisane w umowie normy, należy sprawdzić też, czy żadne detale nie pozostały uszkodzone w trakcie budowy. Specjalną baczność należy zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a także baterie w toalecie i kuchni.

Techniczny odbiór mieszkania
Trzeba przetestować funkcjonowanie każdych elementów instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, detali oświetlenia. Powinno się także stwierdzić, czy mury posiadają dobry pion i poziom, a także czy podłogi nie mają niewidzialnych dla oka nachyleń. Kolejny element, jaki należy stwierdzić to wentylacja. Stosowne odprowadzanie powietrza jest wyjątkowo istotne w łazience i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera robi się protokół, w jakim odnotowuje się wszystkie rozdźwięki z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia.Więcej informacji