„Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom…”

Kiedy zaczyna się rozmowa dotycząca budowy domu musimy brać pod uwagę, że niezbędnych będzie wiele rzeczy. Oczywiście nie chodzi o rzeczy do samej rozmowy, a o to, co okażę się potrzebne, gdy budowa będzie rozpoczęta. Ludzie, którzy oczekują aż budowa domu będzie ukończona, czyli przyszli domownicy myślą tylko o tym, czy ten kolor podłogi okaże się odpowiedni, czy może jednak lepiej postawić na inny kolor drewna. Kiedy tymczasem firmy zajmujące się stawianiem domu posiadają zupełnie inne problemy. Muszą kupować materiały, które są niezbędne żeby w ogóle dom mógł zostać postawiony.

piasek budowlany

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
A niezbędny jest piasek kwarcowy (polecamy stronę dobre źródło). Piasek ten możemy znaleźć w wielu miejscach. Ogółem piaski tego typu pochodzą albo z wód – np. piasek rzeczny z Wisłylub powstają w wyniku wietrzenia. Oczywiście firmy, które ogarniają dystrybucję i składowanie tego surowca przygotowały się na duże zapotrzebowanie. Nie trzeba się martwić, że nie starczy dla nas piasku. Choć faktycznie zdarza się, że importujemy piasek od naszych sąsiadów. Jednak zdarza się to rzadko.

Piasek konieczny do budowy

Czy kiedyś zastanawiałeś się skąd w ogóle bierze się piasek? Nie jest to wcale taka prosta sprawa. Kiedy rozpoczynamy budowę jakiegoś obiektu potrzebujemy odpowiedniej ilości piasku. Wiąże się to między innymi z odwiedzaniem piaskarni, bo tam możemy dostać piasek budowlany w Sandmix sp. o.o.. Piasek ten daje możliwość na właściwe prace budowlane. Firmy sprzedające piach tworzą

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

odpowiednie mieszanki. Na przykład mieszają piach o mniejszej i większej grubości, żeby lepiej nadawał się na podsypkę albo płuczą żwir, żeby ten idealnie pasował na ścieżkę w ogródku.

Także w zależności od naszych potrzeb na pewno uda nam się kupić odpowiedni materiał, który da nam możliwość skończyć budowę domu, ale też pomoże w tym, że wszystko wokół budynku będzie bardzo dobrze prezentowało. Oczywiście wszystko wiąże się z tym, w jaki sposób umawialiśmy się z firmą, która stawia nasz mieszkania (projekty domów z poddaszem użytkowym). Jeśli ma tylko ogarnąć dom (polecamy projekty tanich domów) i podwórko jej nie interesuje, to my będziemy musieli ogarnąć podwórko. Ale, jeśli posiadamy projekt domu i podwórka i firma zdeklarowała się w umowie, że dom i podwórko będzie ogarnięte, to niemalże wprowadzimy się na gotowe, a przynajmniej nie będziemy musieli męczyć się z ogarnianiem wszystkiego wokół domu.