Jakie sprawy warto jest sprawdzić, wybierając firmę, która zajmuje się wywozem odpadów i gruzu?

W każdym domu i w zakładzie przemysłowym codziennie tworzone są odpady, jakich trzeba się w stosowny sposób pozbyć. Na osiedlach mieszkalnych o tego rodzaju kwestie troszczą się spółdzielnie mieszkaniowe, we własnej firmie zaś trzeba znaleźć odpowiedni zakład, który zajmie się tym zadaniem. Odpady przemysłowe muszą być wywożone przez specjalną ekipę, która w dozwolony sposób je unieszkodliwi i usunie.

Co brać pod uwagę, poszukując specjalisty w wywożeniu odpadów?

Po pierwsze potrzebne są upoważnienia na prowadzenie takiej działalności, zarówno w zakresie składowania odpadów, jak i ich transportowania. Musi działać w zgodzie z aktualnymi normami, w przeciwnej sytuacji mogą być na nią nałożone kary finansowe. Po drugie firma powinna posiadać flotę samochodów ciężarowych, dzięki którym możliwe jest wykonywanie zleceń i transportowanie wszelakiego typu odpadów, także gruzu.

Pojemnik na odpady

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną kwestią jest punktualność firmy. W umowie powinien być skrupulatnie wyznaczony czas odbioru odpadów i gruzu, aby klient nie musiał tracić nerwów, ponieważ firma nie przyjechała zgodnie z ustaleniami, przez co odpady stoją przed budynkiem. Ważny jest też sposób kontaktowania się z firmą. Najkorzystniej jest, gdy klient sam może zadecydować czy zechce zgłaszać zlecenia mailem czy za pomocą telefonu. Każdy preferuje inny rodzaj kontaktu, gdyż może nie mieć czasu np. na wykonywanie telefonów, a e-maila można napisać w każdej wolnej chwili.

Obecnie praktycznie każdy z zakładów świadczących tego rodzaju działalność posiada swoją witrynę internetową, na której udostępnia wniosek z zamówieniem, jeszcze bardziej ułatwiający rozpoczęcie współpracy. Miej też na uwadze czy firma jest elastyczna oraz może podejmować się kompleksowych, bardziej złożonych zleceń. Gdy zawarłeś umowę na dłużej, możesz spytać o sprzyjające rabaty, co znacznie zmniejszy koszty wynajmowania ekipy parającej się wywozem odpadów.

Jeżeli zatem masz w planach remont, musisz zgłosić do firmy, iż będziesz chciał wywieźć gruz budowlany. W tym celu konieczne są bowiem specjalne pojemniki o większych gabarytach oraz bardziej wytrzymałych. Kontenery są na ogół udostępniane na kilka dni, a gdy potrzeba nam więcej czasu na sprzątnięcie terenu, należy skontaktować się z konkretną firmą oraz ustalić inne warunki współpracy. Nie zapominaj o scharakteryzowanych poradach, a nie będziesz mieć trudności z wywożeniem odpadów przemysłowych.