Na co zwracać uwagę podczas wyboru elewacji do swojego domu, plusy klinkieru w tych zastosowaniach.

Wybór najlepszych materiałów do budowy swojego domu ma ogromne znaczenie dla jego późniejszego użytkowania. Wielu właścicieli szukając różnych oszczędności wybiera rozwiązania tanie, ale nie w każdym przypadku wybory tego typu są dobre.

domek z cegły klinkierowej

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Często się bowiem okazuje, że jeśli za coś będzie się płacić mało na samym początku, to później trzeba będzie ponosić duże wydatki związane z użytkowaniem czy jakimiś remontami i konserwacją. bardzo podobnie jest przy materiałach budowlanych, a dokładniej podczas wybierania materiału na elewację ścian. Najczęściej używane są zwykłe tynki, koszt ich zrobienia jakiś wielki nie jest i bardzo ładnie wyglądają, szczególnie na początku. Lecz po pewnym czasie tynki ulegają wolnemu niszczeniu, brudzą się i w pewnej chwili konieczne może być ich odświeżenie, a to będzie się wiązać z dużymi kosztami i nakładem pracy. Jeśli policzy się koszt montażu tynków i ewentualnych prac przy nich w przeciągu kilkunastu lat, to okazać się może, że zdecydowanie bardziej opłacać się będzie na przykład wybranie elewacji klinkierowej.

Klinkier jest materiałem doskonale znanym w budownictwie od wielu wieków. Jest także materiałem niezwykle wytrzymałym, kilkanaście lat przebywania w różnych warunkach pogodowych w zasadzie nie będzie na nim robić prawie żadnego wrażenia.

Chcesz zobaczyć inne tak samo pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj meble socjalne, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Z powodu tych cech, ale również niepowtarzalną urodę, klinkier coraz częściej jest używany do realizacji ścian na zewnątrz domów. Ściany wykonane tylko z klinkierowych cegieł, gdzie są one zewnętrzną warstwą murów, są dość drogie, lecz jednocześnie ładne i niezwykle solidne – dobierz odpowiedni klinkier.

www

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też znacznie chętniej wybieranym rozwiązaniem są elewacje zrobione z płytek klinkierowych, przy właściwym położeniu ich wytrzymałość będzie bardzo podobna jak ścian, a jednak koszty będą dużo mniejsze. Sprawdzają koszty na początku elewacja z klinkieru na pewno będzie droższa, niż zwykłe tynki.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło a odnajdziesz tam dodatkowe informacje. One także z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące.

Lecz w związku z tym, że praktycznie nie wymaga ona prac konserwacyjnych, to w perspektywie kilkudziesięciu lat używania może się okazać bardziej opłacalna.