Rynek nieruchomości w Krakowie w 2013 roku

Rynek nieruchomości ciągle zmienia się i walczy o klientów, a w szczególności rynek pierwotny. Wraz z nowym rokiem został uruchomiony nowy program wsparcia dla rodzin i młodych małżeństw, które planują zakup pierwszego mieszkania – Mieszkanie Dla Młodych. Jak wygląda sytuacja nieruchomości na rynku nieruchomości w Krakowie?

Zgodnie z raportami znanych agencji obrotu nieruchomościami, pod koniec 2013 roku, w Krakowie ceny metra kwadratowego lokalu znacząco obniżyły się, w odniesieniu do roku 2012 – przykładowa inwestycja: strona. Specjaliści mimo tego ostrzegają, że nie wolno uważać za niezmienny tego trendu. Obecnie można zaobserwować, że koszt działek pod budowę, zgodnie z tendencją krajową wzrosły o ok. 5% w stosunku do cen z końca minionego roku.

Na ogół tego typu zwyżki są sygnałem ożywienia rynku. Nabywcy nieruchomości, korzystający z usług agencji nieruchomości na terenie Krakowa decydują się mieszkania zlokalizowane dalej od centrum o gorszej infrastrukturze komunikacyjnej. Powodem tego są zbyt wysokie ceny nieruchomości. Nie stać ich na pięknie przestrzenne lokale mieszkalne i apartamenty w centrum i jego bliskiej okolicy. Ceny transakcyjne najchętniej kupowanych mieszkań znajdują się w zakresie od 260 do 300 tys. PLN.

Czy program rządowy Mieszkanie dla Młodych ożywi rynek nieruchomości w Krakowie?

Osoby zamieszkujące Kraków, które zamierzają wnioskować o dotacje na pierwsze mieszkanie lub dom nie będą miały zbyt dużego wyboru.

Jeśli omawiany tutaj tekst zajął Cię i chcesz więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny dom costa blanca, gdzie wyszukasz więcej postów.

Górny limit cenowy jednego metra kwadratowego lokalu z rynku pierwotnego w programie Mieszkanie dla Młodych to 4 849,45 PLN.
Jest ona bardzo mała jak na kwoty obowiązujące na krakowskim rynku nieruchomości deweloperskich, z tej przyczyny wybór oraz ilość nieruchomości mieszkalnych kwalifikujących się do dopłat są niezmiernie ograniczone.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na powyższy temat? Namawiamy w takim razie do następnej strony – po prostu naciśnij to system wczesnej detekcji dymu i przenieś się do naszego portalu.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez agencję Emmerson, spośród aktualnych ogłoszeń nieruchomości na pięciu najważniejszych rynkach obrotu nieruchomościami w Polsce, niewiele więcej niż 10 procent z nich spełnia wymogi MDM. Dla Krakowa, mieszkania na sprzedaż, które je spełniają, to ledwo 4% ogłoszeń. Pocieszającą wiadomością dla kredytobiorców jest to, że raty kredytów spadły w Krakowie o ponad 300,00 zł.