Kupno lokalu – stare czy nowe budownictwo?

Obecnie na rynku nieruchomości mamy duży wybór deweloperskich mieszkań. Jednakże każdy wie, że decyzja o kupnie swojego mieszkania do szybkich nie należy.

Zazwyczaj pierwszą sprawą, jaką trzeba rozważyć jest to, czy chcemy kupić mieszkanie od dewelopera, czy też z rynku wtórnego. Należy mieć świadomość, że kupno mieszkania jest inwestycją na lata, dlatego warto szczegółowo rozważyć wszystkie możliwości.Mieszkanie w nowym budownictwie posiada dużo zalet. Przede wszystkim nie trzeba się martwić problemami, związanymi z koniecznymi remontami. Poza tym możemy liczyć na spore oszczędności związane z kosztami ogrzewania, ponieważ nowe budynki są ocieplone Przeważnie nie powinniśmy się również przejmować brakiem miejsca do parkowania.

Większość projektów dzisiejszych osiedli przewiduje standardowe miejsce na halę garażową.

Dom czy mieszkanie za milion

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Mieszkania od dewelopera to doskonałym rozwiązaniem dla rodzin, które mają odpowiednia zdolność kredytową. To również lukratywna inwestycja, gdyż deweloperskie mieszkanie nie traci tak szybko na wartości. Można także zakupić mieszkanie pod wynajem. Szczegóły na portalu: deweloper wrocław.

Stawki za metr kwadratowy mieszkań mogą się znacząco różnić w zależności od regionu.Przeważnie kosztowniejsze będą nieruchomości w większych miastach, takich jak Wrocław. Przykładowo sprzedaż mieszkań w Krakowie rośnie sukcesywnie, dlatego ceny lokali będą tutaj raczej wysokie. Przekonasz się o tym klikając na nasz link: mieszkania od dewelopera w Garden Residence. Oczywiście są inne elementy, które kompensują tego typu utrudnienia. Interesujące: oferta.

Przede wszystkim nowoczesna infrastruktura miasta, duży rynek pracy i różnorodna oferta kulturalna miasta. Większość zainteresowanych nabywa mieszkanie na kredyt w złotówkach, więc decyzję o osiedleniu się w danym mieście podejmują przede wszystkim ze względu na dobre warunki do pracy. Regularnie rosną też ceny mieszkań z drugiej ręki.

Ciekawią Cię różnego typu branżowe posty? Zatem naciśnij to i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Gdańsk Motława

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku możemy swobodniej wybierać spokojną dzielnicę, w której mamy zamiar zamieszkać na co dzień, jak również klastyczny rozkład pomieszczeń.

Niektórzy cenią sobie stare budownictwo, gdyż jest tu znacznie więcej przestrzeni. W secesyjnych kamienicach często na starych sufitach znajdziemy jeszcze piękne sztukaterie, a wysokie okna (dako wrocław) dają więcej światła. Oprócz tego stare kamienice najczęściej są zlokalizowane w centrum miasta. Ten fakt przyciąga także inwestorów, którzy chętnie remontują tego typu lokale i wynajmują na biura.