Zestawienia pokazują jasno. W naszym państwie wciąż ogromna liczba z nas umiera na drodze. Pozostajemy ciągle w niechlubnej czołówce.

Mimo dużej liczby kampanii społecznych, w których wzajemnie nakłaniamy się do nieakceptowania pijanych kierowców, używania odblasków na drogach wciąż bardzo wielu traci życie. W bardzo dużej ilości zdarzeń bywa to brawura, niekiedy gapiostwo, ale rezultat niestety cały czas jest katastrofalny. Chwytamy po coraz to nowocześniejsze rozwiązania, aby w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo na drogach.

fundamenty
aktywne przejście dla pieszych

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com
punktowe elementy odblaskowe

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu rodzimych miastach można zauważyć aktywne przejście dla pieszych, gdyż piesi bardzo często bywają pokrzywdzonymi w kolizjach. Jest to jeden z najnowocześniejszych sposobów wykorzystujący procedurę solarną i diody, a dlatego dużo tańsze wyjście od starszych i kosztownych sygnalizacji świetlnych.

Co bardzo zasadnicze, automatycznie działa w czasie , kiedy pieszy znajduje się w okolicy pasów bądź także gdy już na nich jest, a co niezwykle istotne, jest widoczny z odległości co więcej 1 kilometra. Zazwyczaj, takie punktowe części odblaskowe użytkowane są w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Niebywale często stosowane są nie tylko na przejściach dla pieszych, ale również na przystankach autobusowych, w trasach dla rowerzystów – punktowe elementy odblaskowe – informacje.

Takie aktywne przejście dla uczestników ruchu czyli zaopatrzone w elementy odblaskowe jest niesłychanym udogodnieniem dla kierowcy, który już z bardzo dużej odległości ma zasygnalizowane, że wskazane jest zwrócić wnikliwą uwagę na pieszych – aktywne przejście dla pieszych – więcej tu.

Zainteresowały Cię prezentowane kwestie? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze, co ma w tym temacie ta polecana strona (http://artimbo.pl/kratki-drewniane,g20.html). Odnajdziesz na niej podobne materiały.

Wszystkie punktowe elementy odblaskowe bywają dostępne w podstawowych kolorach, wykonane na podstawie najnowszych technologii. Doskonale sprawdzają się też w wyznaczaniu linii i kierunku na autostradach. Są bardzo trwałe i odporne na ścieranie.To niebywałe usprawnienie dla kierowcy, który podróżuje w nocy.

Wszystkie te rozwiązania mają na celu w dużym stopniu zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

Zapraszamy – naciśnij tutaj okna z profili rehau i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeże oraz rzetelne wiadomości.

Trudno, ale nawet najnowocześniejsze metody nie zastąpią zdrowego rozumu zarówno jeżeli chodzi o kierowców, jak i o pieszych. Właśnie ci kolejni nie tylko ogromnie często są ofiarami zdarzeń drogowych, ale także i winowajcami.