Bryłka chodnikowa – najlepsza ze Strzegomia!

Śliczny zieleniec i okolica budynku, to wizytówka jakiegokolwiek właściciela. Kolosalny wpływ na estetykę i wizerunek posiadłości ma dobrze zaaranżowana mała architektura. Istotną jej część stanowi bardzo popularna ostatnimi czasy szlachetna kostka brukowa.

Kostka niejednokrotnie jest klasyfikowana jako niewiele skomplikowany produkt betonowy, zarówno w wytwórczości, jak i wyglądzie. Jednakże technologiczny awans ostatnich lat, zaowocował propozycją ogromnej jakości artykułów o wyjątkowej odporności, estetyce i funkcjonalności. Najnowsze trendy w małej architekturze, ujawniają skłonność odchodzenia od tradycyjnych szablonów, kolorów i układów bruku na korzyść kostki o nieproporcjonalnej fakturze wzbogaconej szlachetnymi kruszywami.

Kostka brukowa w rynku

Autor: Milosz1
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z wiodących w ostatnim czasie trendów jest łączenie detali kontrastowych. Częstokroć wykorzystuje się zestawienie kostki o prostej powierzchni z kostką o nieregularnej fakturze. Kostka brukowa ze Strzegomia (sprawdź koszty), nadzwyczaj interesująco prezentuje się nie jedynie przy starych, zabytkowych budowlach, lecz również przy nowoczesnych budynkach, w jakich konstrukcji góruje szkło, stal (polecamy śruby nierdzewne) i proste kształty. Niebanalne zestawienia sprawiają, że nawierzchnia z kostki brukowej nabiera nieskazitelności i znakomicie współgra z sąsiedztwem.

kostka brukowa

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com
Projektując nawierzchnię naokoło domu, takie jak ścieżka do domu, schody, altanka w ogrodzie, lub powierzchnię na grill, z reguły wyróżnia się barwą, układem, czy też fakturą. Alejki w ogrodzie są najczęściej węższe, wiją się pośród bujnej zieloności i posiadają nieregularne kształty. Do ich budowy wykorzystuje się mniejszej kostki brukowej, a na obrzeżach ścieżek wykorzystuje się specjalne detale wykończeniowe, które też świetnie nadają się do wykończenia rabatek i kwietników. Znaczne obszary, jak droga dojazdowa, podejście od bramki wjazdowej, wielokrotnie są utworzone z kostek o większych rozmiarach, lub upiększone przeróżnymi wzorami. Porządnie wyglądają formy proste, oparte na kwadracie, które w efekcie tworzą proste, klasyczne formy i interesujące szachownice. Jeszcze ciekawszy rezultat otrzymamy, jak przy komponowaniu kostki brukowej (Strzegom) o wielkich nawierzchniach zagospodarujemy także nietradycyjne zestawienie przeróżnych materiałów, bądź kostkę o wielorakich wielkościach – strzegomska brukowa kostka.