Bardzo eleganckie schody strychowe

Porządnie dobrane schody strychowe umożliwiają prędkie i pewne wejście na strych, a równocześnie można je ukryć, podczas gdy ich nie używamy. Sprawdzą się zarówno na poddaszach używanych, jak i takich, na które wstępujemy sporadycznie. W zależności od potrzeb, można nabyć schody stacjonarne albo składane, te drugie są zwłaszcza zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Jest możliwość wybrać schody z drewna czy też metalowe, a również zaopatrzone w przyrządy ponadplanowe, jak np. poręcz, jaka gwarantuje pewne użytkowanie.

Schody strychowe (produkty najwyższej jakości – popularne produkty) wykonane są z górnej klasy produktów i opracowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dla wyjątkowo wymagających odbiorców są też schody energooszczędne, których wieka wyekwipowano w ekwipunek i surowce, gwarantujące najwyższą szczelność, dzięki temu ciepło nie ucieka z pomieszczenia na strych. Kilka kluczowych wielkości umożliwia dopasować schodach (zobacz schody dębowe) strychowe do większości pomieszczeń. Schody strychowe wieloczęściowe tworzą się z kilku części.

Struktura schodów oraz materiały używane do produkcji, ręczą łatwe, komfortowe i bezpieczne korzystanie z pomieszczeń strychowych. System montażu pozwala na bezproblemowe przystosowanie drabiny do wysokości pomieszczenia. Po złożeniu „chowają się w pułapie”, co przyczynia się do oszczędności powierzchni pomieszczenia. Kolejnym wariantem schodów strychowych są schody nożycowe. Nożycowa budowa drabinki dopuszcza w łatwy sposób dopasować jej długość do wysokości pomieszczenia bez konieczności docinania. Prócz tego zapewnia złożenie drabinki do mniejszych wymiarów, zapewniając tym samym możliwość przymocowania schodów nożycowych w wlotach o niewielkich wielkościach.

schodów (zobacz schody wewnętrzne drewniane) nożycowe (popularne propozycje) standardowo wyposażone są w pokrywę termoizolacyjną czy też ogniotrwałą, sporządzoną z drzewa lub drewna i metalu. Zastosowany mechanizm w znacznym stopniu ułatwia obsługę schodów. Dekiel po odbezpieczeniu rozwija się pomału i jest całkiem bezpieczna. Nadto mechanizm powstrzymuje klapę w pozycji otwartej, uniemożliwiając jej automatycznemu zamykaniu się podczas rozkładania i składania drabinki.