Ogrzewanie
Ogień w kominku
Twórca: Jon Glittenberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Dlaczego warto wstawić w domu kominek elektryczny? Jakie dzięki temu mamy korzyści? Co warto wiedzieć?

Kominek może się kojarzyć zazwyczaj z uspokajającymi płomieniami ogniska. Mogą działać one uspokajająco i komfortowo. Standardowe kominki na drewno mogą jednak być bardzo niewygodne w użytkowaniu. Potrzebne bowiem jest ich systematyczne oczyszczanie z popiołu, jak też zbieranie opału i oczyszczanie kominka.
grzejnik
Twórca: Andrew Malone
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Grzejnik w podłodze - wyrafinowanie związana z ergonomicznością

Grzejniki kanałowe to aktualnie świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie nowoczesne, modne i zarazem funkcjonalne wnętrza. Grzejniki te instaluje się w podłodze, tak więc właściwie nie pozbawiają one miejsca, dlatego doskonale nadają się też do pomieszczeń o niedużym metrażu. Grzejniki te instaluje się w podłodze, w szczególnie do tego poświęconym kanale, aczkolwiek ich montaż nie jest wcale tak trudny i skomplikowany jak mogłoby się to najpierw zdawać.
willa
Twórca: Peter aka anemoneprojectors
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne domy obecnie można zauważyć bardzo często. Obserwuje się kontrast pomiędzy tego rodzaju budowlami a domami starymi, przykładowo wybudowanymi przed wojną. Budownictwo z tamtego okresu także ma swoje zalety i nadal ma wielu zwolenników. Równocześnie wzrasta jednak liczba zwolenników nowoczesnych rozwiązań, zarówno w sprawach budownictwa, jak i wyposażenia domów. W dużych ośrodkach miejskich powstają nowoczesne biurowce, nierzadko kilkupiętrowe, które wyróżniają się na tle pozostałych.
podgrzewacze
Twórca: Mr. Thomas

Polecane metody ogrzewania wody w mieszkaniu

W każdym domostwie powinna być do użycia ciepła woda. Bez niej higiena, zmywanie naczyń i mnóstwo innych działań jest widocznie zakłócone.
kotły wodne
Twórca: Honda
Treści źródłowe: Honda

Nowoczesne pomysły na ogrzewanie pomieszczeń

Jeszcze parę dekad wstecz istniało jedynie ogrzewanie drewnem. Dziś wiemy, że pomimo iż tanie, ma ono mnóstwo wad. Na szczęście nie ma konieczności by współcześnie z niego korzystać, dostępne są inne sposoby pozyskiwania ciepła.
Kominek
Twórca: US CPSC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób pół wieku wstecz radzono sobie z ogrzewaniem lokali mieszkalnych, a jak współcześnie podchodzimy do takiego zagadnienia

W naszych szerokościach geograficznych należy nastawić się, że co najmniej przez połowę roku pali się w piecach. Ogrzewanie bywa tak ważną instalacją, że żaden posiadacz mieszkania nie jest w stanie wprowadzić się na stałe, jeśli w piwnicy nie zamontowano np. pieca co. Jednak razem z rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które całkowicie odmieniły nasze myślenie o ogrzewaniu.
pokój z kominkiem

W jaki sposób optymalnie wybrać kominek do domu?

Widok rzeżącego się drewna w kominku na pewno stworzy przytulną atmosferę. Tego rodzaju rozwiązanie nie tylko okaże się dodatkową ozdobą pomieszczenia, ale także ogrzeje je. Należy jednak przeanalizować jakie wkłady kominkowe Wrocław okażą się w naszym przypadku najlepsze.
folia
Twórca: Den Braven
Treści źródłowe: Den Braven

Konieczne materiały do termoizolacji twojego budynku

Odpowiedniego typu materiały dają możliwość na bardzo dobre wykończenie domu. Prawda jest jednak taka, że powinniśmy naprawdę sporo wiedzieć, bo bywa, że możemy postawić na tańszy materiał, a bywa, że należy wybrać coś droższego. Interesującym rozwiązaniem w tych czasach są maty termoizolacyjne. Ich największą zaletą jest łatwość montowania.
złączka
Twórca: Armacell
Treści źródłowe: Armacell

Złączki montażowe posiadają różny wygląd

Powinniśmy powiedzieć, że od czasu do czasu trzeba ze sobą połączyć przeróżne elementy, by miały szansę one prawidłowo funkcjonować. Dlatego gdy pragniemy mieć gwarancję, że podłączony do kranu wąż ogrodowy będzie odpowiednio funkcjonował, a woda nie będzie lała się obok, to powinniśmy zaznaczyć, że konieczna będzie właściwa złączka, która takie powiązanie zagwarantuje.
radiator
Twórca: Matti Mattila
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakim sposobem efektywnie zwiększyć temperaturę w naszym domu?

Dużymi krokami przybliżyła się do nas zima. Każdy z nas doskonale wie, że to najbardziej zimna pora roku. Niskie temperatury nie są najczęściej dla nas dobre, gdyż to właśnie w tym okresie zapadamy na rozliczne choroby, które powiązane są z niedostosowaniem naszego odzienia do panujących na zewnątrz warunków. W związku z taką sytuacją rzeczy wykonujemy wszelkie wysiłki, aby w naszych domach temperatura mogła znajdować się w przyzwoitych wartościach. W wielu przypadkach jest to skomplikowane zadanie, dlatego że nasze okna oraz kratki wentylacyjne na nieszczęście doprowadzają lodowate powietrze.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.