Ogrzewanie
Kominek
Twórca: US CPSC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób pół wieku wstecz radzono sobie z ogrzewaniem lokali mieszkalnych, a jak współcześnie podchodzimy do takiego zagadnienia

W naszych szerokościach geograficznych należy nastawić się, że przynajmniej przez pół roku pali się w piecach. Ogrzewanie pozostaje tak bardzo ważną instalacją, że żaden właściciel domu nie jest w stanie wprowadzić się na stałe, jeżeli w piwnicy nie umieszczono np. pieca co. Jednak wraz z rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które całkowicie zrewolucjonizowały nasze myślenie o ogrzewaniu.
pokój z kominkiem

W jaki sposób optymalnie wybrać kominek do domu?

Widok palącego się drewna w kominku na pewno stworzy przytulną atmosferę. Tego typu rozwiązanie nie tylko okaże się kolejną ozdobą pomieszczenia, lecz także ogrzeje je. Trzeba jednak przeanalizować jakie wkłady kominkowe Wrocław okażą się w naszym przypadku najkorzystniejsze.
folia
Twórca: Den Braven
Treści źródłowe: Den Braven

Konieczne materiały do termoizolacji twojego budynku

Odpowiedniego typu materiały pozwalają na świetne wykończenie domu. Prawda jest jednak taka, że powinniśmy rzeczywiście wiele wiedzieć, bo bywa, że możemy postawić na coś tańszego, a bywa, że trzeba kupić coś droższego. Interesującym rozwiązaniem w tych czasach są maty termoizolacyjne. Ich bardzo dużą zaletą jest łatwość w montażu.
złączka
Twórca: Armacell
Treści źródłowe: Armacell

Złączki montażowe posiadają różny wygląd

Powinniśmy zaznaczyć, że czasem warto ze sobą powiązać przeróżne części, by miały szansę one odpowiednio funkcjonować. Dlatego gdy chcemy posiadać gwarancję, że podłączony do kranu wąż ogrodowy będzie dobrze działał, a woda nie będzie leciała obok, to powinniśmy powiedzieć, że potrzebna będzie dobra złączka, która takie połączenie zapewnia.
radiator
Twórca: Matti Mattila
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakim sposobem efektywnie zwiększyć temperaturę w naszym domu?

Wielkimi krokami zbliżyła się do nas zima. Duża część z nas dobrze wie, że to najzimniejsza pora roku. Niskie temperatury nie są przeważnie dla nas dobre, gdyż to właśnie w tym czasie zapadamy na rozliczne choroby, które powiązane są z nieprzystosowaniem naszego odzienia do panujących na zewnątrz warunków. W związku z taką sytuacją rzeczy czynimy wszelakie wysiłki, aby w naszych mieszkaniach temperatura mogła znajdować się w przyzwoitych wartościach. W wielu przypadkach jest to ciężkie zadanie, bowiem nasze okna oraz kratki wentylacyjne na nieszczęście doprowadzają zimne powietrze.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.